Facebook’ta sayfa beğeni sayısını arttırmanın puf noktaları

 

Bu sıralar Facebook’ta sayfa açıp onu yönetmek moda oldu. Herkes sayfa açıyor. Bazıları komedi, bazılar Türkiye ile alakası şeyler, bazıları ise video sayfaları açıyor. Tabi sayfayı açıp öyle bırakmak olmuyor. Sayfa ile ilgileneceksin, onun beğeni sayısını arttırmak için bazı çalışmalar yapacaksın. İşte size bu çalışmalardan bazılarını anlatacağım..

Öncelik Facebook’u sayfanın adı ile kullanmak için Hesap > Facebook’u Sayfanın Adıyla Kullanmenüsüne girerek, oradan sayfamızın adı yazılı olan yerdeki Geçiş Yap butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra kendimize güzel bi reklam metni oluşturuyoruz. Mesela sayfamızın beğeni sayısı80 ise, “<< Adıma Tıkla ve Beğen, +100 İçin Destek !! ” Şeklinde reklam metni oluşturuyoruz.

 

Reklam metnini yaptıktan sonra http://www.facebook.com/pages sayfasına giriyoruz. Buradaki sayfalardan sayfamız ile alakalı olan sayfaları beğeniyoruz.

Sayfaları beğendikten sonra, o sayfaların paylaşımları bizim anasayfamıza geliyor. Bu paylaşımlara yaptığımız reklam metnini yorum olarak atıyoruz. Ancak birden fazla atmayın Facebook o kadar salak değil =). Hemen yorum yapma özelliğinizi yasaklıyor, benimki yasaklı :D .

Böyle böyle yaparak sayfanızın üye sayısını arttırabilirsiniz. Sayfanız +500 olunca karşılıklı reklam yaparsanız. Daha daha büyüdükçe de video paylaşımları yaparak sayfanızın beğeni sayısını arttırabilirsiniz..

Kolay Gelsin ;)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !